DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 

     Většina z nás chodila jako malé děti spolu s rodiči na celé odpoledne na procházku a malý výlet na Prelátův pramen. Bylo to pro nás ideální místo pro hraní. Když jsme sem ale po letech coby dospělí zavítali, zjistili jsme, že celý areál Prelátova pramene je zpustlý a zanedbaný. Protože ale ne všichni jsme nad tím mávli rukou, založili jsme v roce 2004 Občanské sdružení "Hravý pramen" (ve složení Pavel Graca, Alena Doležalová a Miroslav Štěpánek), a pustili se do obnovy a zkrášlení tohoto zapomenutého, ale krásného koutu Mariánských Lázní. Je pravdou, že po počátečním nadšení, kdy nám pomáhalo po své pracovní době mnoho dalších kamarádů, dobrovolníků zákonitě časem ubylo, přesto se ale stále najdou lidé, kteří nám jsou ochotní pomoci. Za jejich pomoc jim patří náš dík.

 

  Tak touhle moudrostí se všichni řídíme.

 

     A věříme, že je to na naší práci vidět. Při zvelebování areálu Prelátova pramene se snažíme využívat co nejvíce přírodní materiály a všechny stavby zakomponovat tak, aby ladily s okolní přírodou. Práce na úpravě "Hravého pramene" je nekonečná, ale vždy, když je nějaká dílčí část hotová, máme velikou radost, o kterou se chceme podělit i s vámi. Areál je proto přístupný pro všechny lidi bez rozdílu věku, pohlaví, barvy pleti a náboženství. Jediné, o co prosíme všechny návštěvníky, aby se chovali uctivě k práci svých kamarádů a neničili ani lidská, ani přírodní díla. A že už je těch drobných i větších staveb požehnaně: upravený rybníček (a nyní se z něj už stal "horní rybníček", protože pod ním vznikla další malá vodní nádrž, dokonce s ostrůvkem, na kterém je originální pravěká chýše), obranná pevnostní věž, různá "autíčka" pro děti, asi nejoblíbenější atrakce - lanovka, lesní amfiteátr, "atletické centrum", indiánská hra "bobek", a nad horním rybníčkem už je také dokončen i krásný dřevěný srub!

 

 


 

     Pokud by chtěl kdokoliv z vás nějak přispět ke zvelebování okolí "Hravého pramene", ať zkontaktuje např. správce areálu Míru Štěpánka, č. tel. 733 126 140, kterého zastihnete i osobně prakticky denně v areálu Prelátova "Hravého" pramene.


 

Občanské sdružení "Hravý pramen o.s.", vzniklo 01.10.2004,
jeho IČO je: 26677202,  a adresa: Mariánské Lázně, ul. Anglická 204/41.

 (Další telefonní čísla, e-mailové adresy a přesnou poštovní adresu najdete na oficiálních stránkách webu Prelátova pramene v sekci kontakty.)

 

 

 

Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek