DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 

 

Milí návštěvníci těchto stránek!

    Moc nás těší, že na tyto stránečky občas zavítáte. A zjistili jsme, že po jejich shlédnutí často přejdete přes sekci "odkazy" na pravé a originální stránky občanského sdružení "Hravý pramen", což je přesně ten účel, kvůli kterému jsme vlastně tento podpůrný amatérský webík nesměle založili. A protože nejsme žádní spisovatelé a reportéři, nebudeme už lézt "do zelí" oficiálním webovým stránkám o přírodním areálu Prelátova pramene pojednávajícím.
    Děkujeme všem, kteří pro nás po sobě zanechali i stopu v návštěvní knize. Věříme, že nebyli poslední. Poděkování ovšem více než nám, pouhým návštěvníkům tohoto areálu, patří především lidem, kteří se o něj vlastníma rukama starají a neustále ho zvelebují a vylepšují, takže slova díků, ke kterým se rádi připojujeme, směrujte i na jejich stránky, protože z nich jistě budou mít velkou radost. Na jejich stránkách se dozvíte i o dalších aktuálních akcích, které se v tomto krásném koutku Mariánských Lázní uskuteční.                                              Standokan & Kovki.

P.S.:  Ti bystřejší z vás ale stejně pochopili, že pravým důvodem není jen existence vlastních stránek "Hravého pramene", ale především naše lenost a neschopnost dát sem zajímavější informace, než jsou na zmíněných stránkách. Když jsme totiž chtěli například vychválit Indiánský den konaný v roce 2008, zjistili jsme, že líp než autorka oficiálního článku bychom to nesvedli. (Navíc je tam i spousta pěkných fotografií, které samy o sobě vypovídají o skvělé atmosféře na tomto dětském dni, tudíž by veškeré naše další fotografie a chvalozpěvy byly jen nošením sov do Athén...)

 

 

 

5. června 2007:
    Tak letos se "INDIÁNSKÝ  DEN" vydařil úplně suprově! Protože celé dopoledne pršelo, a vypadalo to (i podle televizních předpovědí počasí), že proprší i celé odpoledne, sešlo se letos o polovinu méně účastníků našeho dětského dne, než loni. Byli to ti skalní, kteří využili chvilky, kdy nepršelo, a vydali se projít si naše indiánské stezky. Z chvilky, kdy nepršelo, se ale stalo celé odpoledne a večer (to určitě zařídil sám velký Manitou!), takže kdo přišel, nezmokl - a rozhodně nelitoval. Letos byly připraveny dokonce tři indiánské stezky: pro nejmenší, úplně malé děti, pak pro větší (asi tak tří až sedmileté děti), a samozřejmě hlavní velká stezka pro ty největší. A pokud je doprovázeli rodiče, i ti si přišli na své, neboť tato trasa není pro žádné povaleče. Asi šest kilometrů cesty jdoucí cestou-necestou, polem i lesem, loukou i potokem prověří kromě svých ratolestí právě i jejich rodiče. A to se cestou musí ještě plnit různé úkoly (které povětšinou zvládají děti lépe, než jejich drazí rodičové. Opravdu mnoho tatínků se muselo nechtěně sklonit před uměním svých synů a dcer), jako například hod tomahawkem, střelba z luků, foukaček a pušek, hod oštěpem, rýžování zlata, různé soutěže na procvičení šedé kůry mozkové, šplhání po lanech a tak dále. Nechyběla ani loni závěrečná disciplína "lanovka přes údolí smrti", která letos nebyla zařazena do úkolů, ale mohl si jí každý projet na závěr stezky jako opravdový bonbónek. To, že bylo letos méně lidí než loni, bylo celé akci jen ku prospěchu, neboť fronty tvořící se před jednotlivými disciplínami nebyly tak dlouhé a úmorné jako loni, ale maximálně snad desetiminutové, což se již dalo překonat. Naše poděkování patří tak nejen hlavním pořadatelům, ale hlavně nadšencům na jednotlivých stanovištích, bez kterých by to prostě nešlo.
    Přejme si tedy, aby se příští "Indiánský den" vydařil stejně tak, jako ten letošní.   HAWGH!

 

 

 

31. března 2007:
    PARÁDA !   Protože nám letos přeje krásné počasí, zkusili jsme svolat pár kamarádů na UVÍTÁNÍ  JARA. To jsme ale netušili, jaký poprask tím způsobíme! Ačkoliv jsme tuto akci nikde neinzerovali (jen jsme ústně pozvali několik známých a vyvěsili pozvánku přímo u Prelátova pramene), sešlo se tu na pět set lidí! Jsme moc rádi, že je o "náš" areál (a tím pádem o naší práci) takový zájem, ale okolí "Hravého pramene" je přeci jen uzpůsobeno menšímu počtu návštěvníků. Jsme ale moc rádi, že se vítání jara všem líbilo, nikdo si nepřinesl domů žádné šrámy a většina z vás odcházela domů s pocitem příjemně prožitého dne...

 


 

K dopisu v diskusi od paní Chládkové (listopad 2007): co se týče organizování akcí, tak např. takový indiánský den, kde musíme sehnat 100 lidí na pomoc, peníze, občerstvení, vyrobit odměny pro cca 800 dětí, pomocníků a dárců,  nás docela vyčerpá, dále chodíme pomáhat každý rok do Valů v září na oslavy obce, kde jim děláme malý Indiánský den pro děti a toho se účastní děti z kynžvartské léčebny, také děláme soutěže pro dědečky a babičky z domova důchodců a pořád něco budujeme, v zimě stavíme sochy ze sněhu, jezdíme na indiánský tábor v létě  a na hory v zimě, atd.,pomáháme jiným subjektům při organizování jejich akcí na Prelátě (např.skautům), tak už nemáme sílu a čas na organizování dalších akcí. Určitě se ale můžeme informovat na našich nových oficiálních stránkách o všech akcích, které na Prelátě budou (a my dáme do léčebny vědět). S financemi je to tak, že po velkém úsilí se nám podařilo sehnat na tento rok nějaké peníze spolu s bývalým ředitelem Domu dětí a mládeže. Protože dotedˇjsme museli improvizovat bez peněz, tak si vážíme každé koruny a chceme ty peníze smysluplně vynaložit. Myslím, že se nám to daří - pořídili jsme spoustu atrakcí (houpačky, ručkovací stěna z řetězových sítí, skluzavku, nové pískoviště, mlýnské kolo, dokultivování spodního rybnáka, archimédův šroub, atd., atp.). Některé z těchto atrakcí se budou dodělávat příští rok. Na kraj jsem teď poslala žádost o peníze na příští rok na indiánské týpí a sítě a lana (to týpí na indiánském dnu máme vždy jen půjčené). O paní Ellen Volavkové víme, nesmírně nám pomáhá, a tímto jí také - i za všechny spokojené návštěvníky - děkujeme!

 


 

Stalo se v roce 2005: 
    Občanské sdružení Hravý pramen zve ke spolupráci děti, studenty i dospělé z M.L. a okolí při budování dětského hřiště v přírodním parku v Prelátova pramene. Reagujeme na výsledky ankety města Mariánské Lázně, kde si děti vybraly lokalitu u Preláta jako nejvhodnější odpočinkové místo pro malé i velké. • Vyhlašujeme SOUTĚŽ O nejlepší prvek dětského hřiště (prolézačka, překážka, skluzavka, socha, houpačka, kolotoč,…) – na louce, v lese, v potoce, v rybníku, v bažině, v džungli,…). S využitím pouze PŘÍRODNÍCH MATERIÁLU S OHLEDEM NA BEZPEČNOST!!!Nakreslete své nápady, s podpisem, školou a třídou je prosím předejte do 31.5.05 do CK INFORMSERVIS (vedle hotelu Villa Butterfly, Hlavní 222). Vyhodnocení soutěže proběhne 4.6.05 při Indiánském dnu, na který Vás srdečně zveme. Práce zde budou vystaveny a ty nejzajímavější oceněny.

    Tahle anketa, vyhlášená v roce 2005, je již dávnou minulostí, ale setkala se s velkým ohlasem jak u dospělých, tak u dětí. Mnoho vašich nápadů nás zaujalo, a tak některé z nich možná uvidíte uskutečněné v areálu "Hravého pramene".

 

 

 

Tohle je zpráva určená Mírovi a Alče:
    Tyto stránky jsou udělané jen tak z hecu a z dlouhé chvíle totálními počítačovými amatéry a v žádném případě nemají ambice stát se oficiálními stránkami "Hravého pramene". Nemáme žádné informace ani o činnosti vašeho OS, ani o plánovaných či proběhlých akcích, ani žádné aktuality o dění na Prelátově prameni, dokonce ani o vašich dojmech, pocitech a hodnocení z pořádaných akcí. Z těchto důvodů o nich nikdo neví. Pokud by jste s touto internetovou adresou chtěli seznámit i někoho dalšího, pak samozřejmě můžete, v tom případě bychom ale velmi uvítali čerstvé zprávy, aktualizace a informace přímo od vás (nejlépe e-mailem), aby tyto stránky plnily lépe svůj účel. A pokud by vás tyto jednoduché amatérské stránečky vyburcovaly k vytvoření oficiálních profesionálně spravovaných webových stránek, pak se naše snaha neminula s účinkem! "Hravý pramen" by si je jistě zasloužil ...

 


Tak to je paráda!!!  Od podzimu 2007 má náš "Hravý pramen" svoje oficiální webové stránky (přesná adresa je uvedená v záložce odkazy). Máme z toho velikou radost, a přejeme těmto stránkám velkou návštěvnost. A hlavně mnoho spokojených návštěvníků areálu Prelátova pramene.  Zaslouží si je!

 

 

 

Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek